O nas
Opis Polecane

 

Szanowni Państwo, informujemy, że z przyczyn od nas nie zależnych, restauracja jest obecnie nieczynna. Dziękujemy za zaufanie, jakim dotąd nas Państwo obdarzali.Będziemy informować jak sytacja ulegnnie zmianie. Pozdrawiamy

 

 

Bocian Morski ”to restauracja gdzie regionalna produkt miesza się z autorskimi recepturami szefa kuchni. Wysoka jakość świeżych produktów sprawia, że przygotowane dania gwarantują nie zapomnianą ucztę dla podniebienia. Zaadaptowany na restaurację zabytkowy dom rybacki z niemieckiej cegły, tworzy ciepły klimat, pozwalający każdemu poczuć się jak w domu. Oryginalna nazwa miejsca nawiązuje do rybackiego żargonu, który charakterystyczną dla Bałtyku rybę Belonę nazywa Bocianem Morskim. To podobizna tej ryby znajduję się na logo restauracji, stając się przy okazji jednym z jej popisowych dań. Poza aspektem czysto kulinarnym warto odwiedzić Bociana Morskiego, by rozsmakować się w dużym wyborze win i ze spokojem cieszyć się widokiem na fontannę Jasia Rybka, będącego jednym z symboli Sopotu.

Restauracja „Bocian Morski” powstała z pasji doświadczonych w gastronomii przyjaciół,  postanowili wypełnić gastronomiczną lukę, by móc smacznie i zdrowo zjeść.

Przekształcenie zabytkowego budynku w restaurację trwało niemal rok. Nad wystrojem właściciele pracowali samodzielnie. Oprócz odkrytej cegły, jedynymi ozdobami są świece i świeże zioła. - Postawili na prostotę i minimalizm.